Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS

Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS 2

Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS 2

Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS 2. Kontynuujemy poprzedni wpis. Zatrzymaliśmy się na temacie licencji utworów. Wiele stron z tzw. „darmową muzyką” nie zawiera dokładnych informacji dotyczących licencji, na której pobiera się utwory z tych stron. Natomiast jeśli są już opisane licencje to praktycznie na wszystkich stronach jest identyczna sytuacja. Muzykę można pobrać i słuchać, ale wyłącznie w celach niekomercyjnych. Jak możecie się domyślić, jeśli będziecie ją puszczać w pracy, sklepie, smażalni ryb czy budce z jedzeniem lub restauracji, czerpiecie pośrednio z tego korzyści materialne. Muzyka jest wówczas wykorzystywana w celach komercyjnych.

Czy da się to ominąć? Raczej nie, licencja stanowi jasno. W razie kontroli ZAIKSu konieczne będzie przedstawienie listy utworów oraz miejsca skąd pobrało się dane utwory. Kontrolerzy ZAIKSu są bardzo dokładni, skrupulatni i co najważniejsze to profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy. Szybko więc wyłapią wszelkie niejasności.

Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS
Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS

Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS 2

Darmowa muzyka z internetu bez ZAIKS 2. Co więc robić? Jak uniknąć płacenia ZAIKS. Alternatywa jest jedna, zdecydować się na jakąś firmę, która posiada utwory na własność, do których posiada pełne licencje i dokumenty. Wówczas w przypadku kontroli przedstawiamy stosowne dokumenty i mamy ‚spokój’. Oczywiście nie ma nic za darmo i za taką usługę trzeba zapłacić. Nie są to jedna opłaty duże, raczej rzędu 20-30 zł za miesiąc używania i korzystania z muzyki udostępnionej przez firmę.

Oczywiście firm takich robi się coraz więcej, więc przede wszystkim sprawdzajmy działalności w CEIDG i jak długo działają na rynku. Podpytajmy znajomych czy o nich słyszeli, zaczerpnijmy informacji z internetu, komentarzy, sprawdźcie Facebooka takiej firmy – będziecie wiedzieć wszystko.

Oczywiście im firma bardziej doświadczona, działająca dłużej na rynku tym mniejsze będą problemy gdy zapuka ZAIKS, bądź nie będzie żadnych problemów. Pamiętajcie również by żądać licencji na udostępnione, zakupione utwory i jakąś umowę z daną firmą.

http://www.freemusic.pl/aktualnosci/spektakl-dzieci-podkladem-a-zaiks/