Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy?

Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy?

Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy?

Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy? To często wyszukiwana fraza w Google. No właśnie, jak zrezygnować z ZAIKSu. Można co prawda napisać podanie, że z powodu końca publicznego odtwarzania muzyki w lokalu czy firmie ZAIKS nie jest konieczny. No właśnie nie do końca tak to działa. ZAIKS to olbrzymia organizacja, mają prawników i specjalistów od podpisywania umów. Nie można z dnia na dzień zrezygnować z ich usług. Są jednak pewne sposoby.

Oczywiście nie polecamy by samemu, na własną rękę walczyć z ZAIKSem w jakikolwiek sposób. Przegracie, to smutne, ale tak będzie. Do tego walka ta będzie trwała miesiącami, a może i latami, pochłaniając kolejne środki na sprawy sądowe, rzeczoznawców, prawników, opłaty. Nikt tak naprawdę z ZAIKSem jeszcze nie wygrał, są co prawda pojedyncze jednostki ale są to pyrrusowe zwycięstwa okraszone olbrzymimi kosztami.

Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy?
Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy?

Jak się pozbyć ZAIKSu z firmy?

Więc odpowiednie pytanie brzmi: czy stać Was na walkę z ZAIKSem? Odpowiedź to NIE. Ale warto skorzystać z pomocy specjalistów. Istnieją firmy, które udostępniają muzykę bez opłat ZAIKS. Posiadają po prostu utwory do których mają wyłączne prawa i które nie figurują w listach ZAIKS. Ale co z tego? Kupimy muzykę od takiej firmy i co dalej? Warto zastanowić się nad wyborem takiej firmy. Chodzi głównie o to że te większe, lepsze firmy świadczą usługi prawne, pomagają w konflikcie z ZAIKSem, podpowiadają jakie pisma przygotować i jak ugryźć sprawę.

Ponadto przedstawiają szereg dokumentów i certyfikatów, które świadczą o tym że muzyka jest w pełni legalna, pochodzi z pewnego źródła, nie figuruje w ZAIKS i stanowi wyłączną własność danej firmy. Często firmy takie obklejają lokale swoimi logotypami, tak by kontrolerzy przychodząc do lokalu już na starcie wiedzieli, że gruntowna kontrola nie ma sensu. No cóż, wówczas nie ma. I to jest właśnie rozwiązanie, jeśli chcecie się pozbyć ZAIKSu z własnej firmy, działalności czy lokalu znajdźcie firmę, która Was w tym wyręczy. A opłaty miesięczne w takich firmach to zaledwie kilkanaście złotych miesięcznie.

Muzyka bez ZAIKS na łowisku, smażalni ryb 

http://www.freemusic.pl/2019/06/06/muzyka-bez-zaiks-na-lowisku-smazalni-ryb/